MEZOTERAPIJA

Kas yra mezoterapija

Mezoterapija – tai metodas, pagrįstas mezodermos arba vidinio odos sluoksnio stimuliavimu/ įvairių preparatų injekcija į vidinį odos sluoksnį (mezodermą).

Mezoderma labai svarbi organizmo struktūra, kuri funkciškai susijusi su beveik su visais žmogaus organais.

Ontogenetiškai mezoderma formuojasi iš to paties embriono lapelio kaip ir jungiamasis audinys, kraujas, kaulai, raiščiai, sausgysles ir raumenys. 

Mezoterapijos metu (atliekant injekcijas) stebimos greitos ir lėtai vykstančios, dviejų rūšių reakcijos. Visų pirma, tai bendro tipo (viso organizmo) reflektorinis atsakas (reakcija, kurios ypatumai priklauso nuo paveiktos odos zonos reflektorinių ryšių su atitinkamais vidaus organais). Antra – efektai, kuriuos lemia suleistų vaistų farmakologinės savybės (pvz., vitaminizacija, drėkinamasis, nuskausminantis, priešuždegiminis, antispazminis, antialerginis, raminantis-atpalaiduojantis poveikiai ir pan.).

Mezoterapijos istorija
Mezoterapijos atlikimo technikos klasifikacija
Mezoterapijos panaudojimo sritis
Estetinė mezoterapija
Estetinės mezoterapijos indikacijos
Kada ir kiek
Kontraindikacijos
Perspėjimais
Vaistai mezoterapijoje
Homeopatinių medikamentų panaudojimas mezoterapijoje

Pastaba

Reikia pabrėžti, kad raukšlių užpildymas, arba lūpų ir veido kontūrų korekcija naudojant hialurono rūgšties užpildus (filerius), taip pat raukšlių „išlyginimas“, taikant botulino toksino injekcijas – NĖRA MEZOTERAPIJA!

Bet autologinės plazmos panaudojimo injekcinė technika, taip vadinama PRP – terapija ir palzmoliftingas visiškai remiasi mesoterapijos metodika. Skirtumas tik tas, kad vietoje vaistinių kokteilių naudojama (injekuojama į odą) paties paciento (autologinė) kraujo plazma.